Topuk yaylası tesisleri nerede, nasıl gidilir?

Fenerbahçemiz’in Düzce’de bulunan topuk yaylası tesislerine nasıl gidileceğini anlalatacağız ve iletişim numaralarını vereceğiz.

KROKİ

Düzce de Topuk yaylasına çıkarken, sık ve yemyeşil ormanlar içinden geçiyoruz.Yollar,belli yerlere kadar asfalt,sonrası stabilize toprak yollar.Yoğun yol genişletme çalışmaları var.Orman manzarasının güzelliği yol çilesini unutturuyor.Bazı köylerinde içinden geçerek yola devam ediyoruz.Topuk yaylasında Fenerbahçe tesisinden söz ediliyor,fakat nasıl bir yerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz.Tesisi ilk görüşde çok beğendik ,itiraf ediyorum;”böyle bir yer beklemiyordum”.Düzce  il olduktan sonra şehrin gelişmesi  için bir çok yatırım yapılıyor.Sanırım burası da o önemli yatırımlardan biri.

15 tem.2011 den itibaren halka açılmış.85 odalı konaklama,yiyecek-içecek, havuz,spa,hizmetleri ,toplantı salonları,açık ve kapalı spor alanları var.

Tesis küçük bir krater gölünün etrafına ve sık bir ormanın içine kurulmuş.Her yer yemyeşil çimen.Halkla İlişkilerden Ayten Hanım ile sohbetimizde;Fenerbahçe’nin kamp dönemleri dışında her zaman halka açık.Yolları da 2-3 ay içinde yapımı tamamlanacakmış.Tesisden,Abant’a ve Samandıra şelalesine kestirme bir yolla 30 dak.da varılırmış.

Konaklama fiyatları : gecelik 2kişi yarım pansiyon;200-280 TL arasında değişiyor

Günübirlik de güzel bir gün geçirmek için gidilebilir.Havuz ve spa fiyat: 60 TL/kişi

Ulaşım:Aramanız ile; İstanbul-Bolu istikameti,eski Bolu dağı yolu,İsmail’in yeri et lokantasını geçer geçmez,sağa dönüp tabelaları takip edin, 30-40 dak.sonra tesisdesiniz.

Adres:Topuk Yaylası Tesisleri  Kaynaşlı Düzce Tel: 0380 5477077

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir